Ajakiri EESTI KIRIK koondsisukord 1950-2000

Pehmekaaneline

Käesolev koondnimestik hõlmab ajakirja Eesti Kirik ilmumisaastaid ajavahemikust 1950-2000. Tegemist on paguluses kirjastatud perioodilise väljaandega, mis tänaseks juba üle poole sajandi on kajastanud meie rahvuskaaslaste tegevust väljaspool Eesti piire.

Viiekümne aasta jooksul trükitud ajakirjanumbrid on rikkalik varamu, milles orienteerumine oli seni väga vaevaline. Igal numbril on küll sisukord, aga ei ole aasta kokkuvõtteid, seega tuli mida tahes otsides läbi lehitseda kogu materjal. Nüüd on maastik korralikult kaardistatud.

Koondnimekirja sisuline ülesehitus on rubriigipõhine: pagulaskirik, kirikutegelased, kirjastustegevus jne. Suureks kasuks on olulisemate artiklite juures lühike sisukirjeldus. Lisaks artiklikirjetele on nimestikul autoriregister ja personaaliaregister, mis sisaldab ka kõik tekstis mainitud isikud ja fotodel olevad persoonid. Personaalialoend on mahukam kui nimestik ise.

Arvestades sellega, et tegemist on pagulaselu üsna olulise külje kroonikaga, on valminud koondnimekiri Eesti Kiriku kõigile kasutajatele hindamatu väärtusega abivahend, olgu kasutajaks väliseestlaste kiriku- või kultuurilugu uuriv teadlane või lihtsalt perekonna saatuse vastu huvi tundja, kes tahab oma sugulaste tegemiste kohta teavet leida.

7,90

Laost otsas

Tootekood: 116064-TÜA Kategooriad: ,

Lisainfo

Mõõtmed 240 × 167 × 17 mm
Koostaja(d)

Aive Haljand, Krista Reimann, Signe Pärt

Toimetaja(d)

Aurika Kruus, Signe Pärt

Ilmumisaasta

2005

Formaat

Pehmekaaneline

Kirjastus

Teaduste Akadeemia Kirjastus

Lehekülgi

320