John Wyatt

Elu alguse ja lõpu dilemmasid

Pehmekaaneline

J. Wyatt on Londoni ülikooli eetika ja perinataalteaduse professor. Ta on töötanud praktiseeriva arstina, teadlasena uurinud vastsündinute ajukahjustuse tekkemehhanisme, tagajärgi ja ennetamise võimalusi, praegu keskendub ta elu alguse küsimustele, mis on seotud reproduktiivtehnoloogia ja biotehnoloogia arenguga, teaduseetikale ja kliinilise meditsiini eetikale.

“Prof. J. Wyattil on väga hästi õnnestunud esitada ühelt poolt ülevaade kaasaegse meditsiinieetika suurimatest väljakutsetest inimelu alguse ja lõpu valdkonnas ning teiselt poolt kaitsta selgelt ja sirgjooneliselt kristlikku positsiooni nende keerukate küsimuste lahendamisel. Autori arvates on kristlus jätkuvalt tähtsaks tugisambaks tänapäevase meditsiinieetika arengus” – Andres Soosaar, ajakirja Eesti Arst peatoimetaja.
“Kipume elus sageli vältima teemasid, mis võiksid meis ebamugavust ja valu põhjustada. Käesolev raamat on tähelepanu vääriv saavutus, käsitledes teemasid inimese viljastamisest kuni elu lõpuni, mida peaks lugema iga inimene. Arutluse all ei ole üksnes meditsiinilised faktid ja protseduurid, vaid elu aluseks olevad maailmavaated.” – Sirje Saar, perearst ja aasta ema 2011.

12,50

Tootekood: 101092-P Kategooriad: , , ,

Lisainfo

Mõõtmed 230 × 150 × 20 mm
Autor

John Wyatt

Ilmumisaasta

2012

Väljaandja

Eesti Kristlike Arstide Ühing

Formaat

Pehmekaaneline

Tõlkija(d)

Ragne Kepler

Toimetaja(d)

Allan Avi

Lehekülgi

318