Vaimulikud loosungid 2024

Pehmekaaneline

JUMALA SÕNA IGAKS PÄEVAKS. 294. väljaanne.

Vaimulikud loosungid on võimalus siduda Jumala Sõna meie argieluga. Aasta igaks päevaks on siin kirjas kaks piiblisalmi, lisaks palve või mõtisklus. Vaimulikud loosungid võivad saada esimeseks sammuks, et õppida tundma Piiblit kogu selle laiuses ja sügavuses.

JUMALA SÕNA PALJUDES KEELTES

Vaimulikud loosungid ilmuvad üle kogu maailma rohkem kui 50 keeles. Nad ühendavad inimesi erinevatest  kultuuridest ja konfessioonidest. Ainuüksi saksa keeles antakse loosungeid välja miljon eksemplari aastas.

291 AASTAT JUMALA SÕNA

Vaimulikud loosungid on katkematult ilmunud alates 1731. aastast, kõnetades inimesi läbi muutuva aja.

Loosungiraamatu ajalugu

3. mai eelõhtul 1728 pärast õhtuse palvetunni lõppu andis N. L. von Zinzendorf igale osavõtjale suuliselt kaasa enda poolt valitud piiblisalmi, mida palus järgmisel hommikul lugeda ja päeva jooksul selle üle mõtiskleda.

Sellest päevast alates saatis ta igal õhtul Herrnhuti kõigisse 32 majja enda valitud piiblisalmi nagu kuldsalmi järgnevaks päevaks, tunnetades, kui tähtis on, kui terve kogudus mõtiskleb ja palvetab sama teksti alusel. See ühendab koguduse liikmeid ka lahus olles.
Hiljem hakkas ta neid salme välja loosima kuni oma surmani. Peagi hakati päeva loosungeid laiali saatma üle Saksamaa. 1731. a hakati neid trükkima ja raamatuna köitma, lugemispiirkond laienes üle Euroopa ning teistelegi mandritele.

Tänapäeval loosib loosungeid Herrnhutis spetsiaalne komisjon. Esimene salm on loositud Vana Testamendi ja Psalmide hulgast. Teine, Uue Testamendi salm on valitud vastavalt sobivusele loositud salmiga.
Kolmas salm on nagu lugeja vastus Piibli tekstile.

Raamatukest trükitakse kohandatatult umbes 50 keeles. Eesti keeles hakkasid Vaimulikud Loosungid jälle ilmuma 1993.

5,00

Laost otsas

Kategooriad: ,

Lisainfo

Mõõtmed 150 × 105 × 12 mm
Ilmumisaasta

2023

Formaat

Pehmekaaneline

Väljaandja

Eesti Evangeelne Vennastekogudus