Festschrift Heigo Ritsbek 70

Kõvakaaneline

Scripta amicis.

Autor kirjutab sissejuhatuses:

“Kui jõuda seitsmekümnenda eluaastani, on kindlasti palju, mille peale tagasi vaadata. Aga kõrval on ka kaaslasi, kellega koos tagasi vaadata. Kaaslasi, kes on olnud minuga koos nii rõõmsatel kui ka kurbadel aastatel. Talmud soovitab meile seitsmekümneselt tagasi vaadata ja kaheksakümneaastaselt maastikku nautida. Seetõttu kirjutasingi autobiograafia TAGASIVAADE. Ka teekaaslased soovivad midagi kinkida – seepärast see teos FESTSCHRIFT HEIGO RITSBEK 70.

Mitmed kaaslased on samast eluvaldkonnast kui ma ise, aga on ka selliseid, kelle kutsetöö on olnud kas erinev või hoopiski teistsugune.

Olen tänulik kõikidele käesoleva kogumiku autoritele – tõepoolest oli hea pealkirjaks panna „Sõprade Kirjutised” (Scripta Amicis). Kui oma autobiograafias TAGASIVAADE vaatasin ise tagasi, siis selles teoses antakse mulle edasi midagi kaaslaste poolt.

Igaüks 19 eri autorist on artikli avaldamisega siin andnud mulle üle juubelikingituse, mille ma suure tänuga vastu võtan. Loomulikult on mul enam sõpru, kes oleksid siia oma artikli võinud esitada. Aga igal raamatul on oma maht, nii ka sellel. Tuli teha teatud valik. Kui keegi jäi välja, ei tähenda see, et ta mulle kaugem või mitte nii oluline sõber oleks olnud, aga kuskilt tuli paraku piir tõmmata.

See ei ole teemakogumik – autorid said vabad käed teema valiku, artikli laadi ja selle käsitluse osas. Ka muudes asjades ei olnud juubilar konkreetsete nõudmiste või palvete esitaja. Ei soovinud mina see valiku tegija olla. Samuti keele osas – soovisin USA ja Kanada autorite kirjutisi esitada siin kogumikus nende emakeeles. Vabandan juba ette nende inimeste ees, kes inglise keelt ei valda.”

17,60

Lisainfo

Mõõtmed 228 × 145 × 25 mm
Ilmumisaasta

2021

Formaat

Kõvakaaneline

Kirjastus

Allika

Toimetaja(d)

Tiiu Palm

Lehekülgi

340

Koostaja(d)

Heigo Ritsbek