Markku Veilo

Kahe hingega mees

Pehmekaaneline

Usku pöördumise hetkel muutus meie sisemine olemus. Meisse loodi uus inimene, mida Piiblis nimetatakse vaimuks. See on puhas ja täielikult vastuvõetav Jumalale. Vana inimene, mida Piiblis nimetatakse lihaks, on siiski veel patune.

Maailmas on laialdaselt levinud hüperarmu õpetus, mille kohaselt uuesti sündinud inimesest kõrvaldatakse täielikult liha ja pärispatt ning juba maa peal elab ta täiesti patuta elu. Kuna see on poolik tõde, siis on see pettus. Meie südames elab uus sisemine inimene, kes on Jumalale kõlblik ja Temale meelepärane. Argipäeva tegelikkuses on siiski meis ka vana inimene, kes langeb pattu hetkel, kui meie tähelepanu on Kristuselr ära pöördunud patu ja oma nõrkuste poole.

“Kahe hingega mees” on raamat, mis kutsub lugejat igaveste taevaste tõdede üle mõtisklema. Raamat ei ole mõeldud ühe korraga läbilugemiseks, vaid seda peaks tegema jaokaupa, kuulates Püha Vaimu häält. Sa leiad vastused selle kohta, kuidas Jumala Vaim saab inimesega üheks ja milline on uuesti sündinud inimese positsioon Kristuses. Raamat innustab elama, toetudes võidukalt Jumala Vaimule, ja kasvama täisealiseks läbi liha suremise ning igapäevase ristikandmise.

“Kui ma uurisin Moosese ehitatud kogudusetelgi konstruktsiooni, siis sain aru uuesti sündinud uskliku kaheosalisusest. Piibel hakkas mulle uuel ja selgel viisil avanema.” – Markku Veilo

26,90

Kategooria:

Lisainfo

Mõõtmed 230 × 155 × 20 mm
Autor

Markku Veilo

Ilmumisaasta

2021

Formaat

Pehmekaaneline

Kirjastus

Taevas TV7 kirjastus

Tõlkija(d)

Ülle Vellend

Toimetaja(d)

Külli Kuusk

Lehekülgi

323