Christian A. Schwarz, Christoph Schalk

Koguduse loomuliku kasvu käsiraamat

Pehmekaaneline

Koguduse loomuliku arengu (KLA) uuring mõõdab koguduse tervist 8 kvaliteediomaduses. Mida tervem kogudus on, seda paremad on tema eeldused kasvamiseks. Praeguseks on KLA koguduseuuringuid tehtud juba üle 73000.

KLA uuring toimib nii, et pastor täidab koguduse ankeedi ning kuni 30 koguduse liiget täidavad ära küsimustikud, mille nad saavad KLA rahvuslikult partnerilt, kelleks on Eestis nüüd Kõrgem Usuteaduslik Seminar. Küsimustikke analüüsitakse rahvusvahelise uurimistöö tulemusel saadud algoritmiga ning leitakse seeläbi koguduse tugevused-nõrkused kaheksal teenimisalal. Küsimustiku täitjatele on 3 nõudmist: 1) kaasa haaratud koguduse elus ja tegevuses; 2) regulaarne ülesanne koguduses (kasvõi kõige väiksem) ja 3) osavõtt väikegrupist (osadusgrupp, palvegrupp, koor, ansambel, juhatus, töögrupp vms).

KLA uuringut saab teha iga kogudus, kes soovib analüüsida oma praegust olukorda, et parandada ja tugevdada selle põhjal oma tervist. KLA uuring ja põhimõtted toimivad iga suuruse, kultuuri ja vaimuliku traditsiooniga koguduse juures.

Koguduse loomuliku kasvu käsiraamatut nimetatakse ka KLA rakendusjuhendiks – kuidas siis tegelikult panna KLA küsituse, leitud miinimufaktori ja KLA põhimõtetega oma kogudus arenema ka kasvama.

Raamatus räägitakse oma koguduse profiili tõlgendamisest, iga kvaliteediomaduse on juhend ja isegi otse koguduses rakendatav arenguprogramm, kuidas parandada miinimumfaktorit. Lisaks on raamatus ka biootilise mõtlemise õppeprogramm.

Raamatu lisades on paljundatavad töölehed, mida saab koguduse koolitusprogrammides kohe kasutada.

„Koguduse loomuliku kasvu käsiraamat” pakub konkreetseid ja praktilisi juhiseid uuringul nõrgimaks osutunud kvaliteediomaduse arendamisel. Nõrgima külje arendamisel on hea kasutada koguduse tugevaid külgi (vt diagrammi). Tagajärjeks on koguduse tervise tugevnemine, mis omakorda on eelduseks koguduse kasvule.

Täpsem info KLA põhimõtete ja koguduseuuringu tegemise võimaluse kohta on leitav Koguduse loomuliku arengu Eesti kodulehel – www.KLA.ekklesia.ee ning ingliskeelne info – www.NCDnet.org – Natural Church Development International.

Palvetame ja töötame selle nimel, et koguduse areng ja kasv võiks olla kogetav igas Eesti koguduses, loomulikult.

14,00

Laost otsas

Kategooria:

Lisainfo

Mõõtmed 246 × 174 × 12 mm
Autor

Christian A. Schwarz, Christoph Schalk

Ilmumisaasta

2005

Väljaandja

EEKB Liidu Misjonifond

Tõlkija(d)

Alland Parman

Toimetaja(d)

Argo Buinevitš

Formaat

Pehmekaaneline

Lehekülgi

233