Aare Tamm

Loti naine

Pehmekaaneline

Teine trükk.

“Loti naine” on piibliaineline romaan. Ilmestavad pildid on raamatule joonistanud kunstnik Aarne Hanni. Tunne Kelam kirjutab raamatu saatesõnas muuhulgas:
“Aare Tamme “Loti naine” on hinnatav ja praktiline kogemus, mis lugejale ootamatu avastusena ühendab Vana Testamendi iidse pärimuse moodsa aastatuhande algusega. “Loti naises” on inimlikult kaasakiskuvalt ja samas terava dramatismiga esitatud Aadama ja Eeva järglaste kaks eri suundumust. Ühelt poolt Soodoma “inimkeskne” ja “demokraatlik” ühiskond, kus keskendumine ohjeldamatule naudingutele viib tahestahtmata kõikelubatavuse anarhiani. … ”
“Teiselt poolt kontakt Jumalaga, Tema igavese tõe ja seaduste järgimine. See kontakt on mitte ainult vajalik, vaid ka võimalik igas olukorras. Ainult osadushetked oma Jumalaga hoidsid Lotti libisemast hukatuse keerisesse. Loti ajaloolise kogemuse sõnumi tänapäevane värskus seisneb selles, et kurjusest ja pahest tuleb end eristada, tuleb end nende suhtes avalikult määratleda. Ja ei tohi neile tagasi vaadata. …”

14,20

Tootekood: 100047-A.T. Kategooria:

Lisainfo

Mõõtmed 210 × 138 × 18 mm
Ilmumisaasta

2016

Autor

Aare Tamm

Formaat

Pehmekaaneline

Kirjastus

Logos

Lehekülgi

280