Rene Levoll

Oreli ehituse ja restaureerimise põhimõtted

Kõvakaaneline

Rohkete piltidega raamat oreli ehitusest.

Rene Levollil on loodusteadusliku taustaga koolitus ja ta on tegelnud mitmeid aastaid ka orelitega ja muinsusväärtuste kaitsega. Sellest on tingitud ka lähenemine orelite kaitse teemale, kus on käsitletud väga mitmesuguste kemikaalide valemeid ja keemiliste protsesside selgitusi. Selle poolest erineb kõnealune teos mujal maailmas välja antud vastavasisulistest raamatutest.

Raamat annab ülevaate orelite ehitusest, alustades viledest ja heli tekkimisest nendes kuni orelimehhaanika toimimise põhimõteteni. Raamatu autor on samal teemal kaitsnud Tartu Ülikoolis magistritöö. Suur osa autori poolt kirjapandust põhineb meistritelt saadud suusõnalistel õpetustel ja isiklikel kogemustel. Teadmised orelite ehituse kohta on autor saanud praktilise töö käigus Norra orelifirmas ”Ryde & Berg Orgelbyggeri AB”. Tinavilede valmistamist, parandamist ja vilede parameetrite arvutamist õpetas talle Soomes tegutsev saksa orelimeister Hans Heinrich. Uute pillide projekteerimise alased teadmised pärinevad Rootsi oreliarhitektidelt Ulf Oldaeuselt ja Mann Varepilt.

Raamatus käsitletakse kultuuriväärtusega orelite kaitse ja restaureerimisega seotud probleeme.

“Oreli ehituse ja restaureerimise põhimõtted” on rikkalikult illustreeritud fotode, jooniste, skeemide ja tabelitega. Lisaks oreliehitajatele, -restauraatoritele, -mängijatele ja -valdajatele võiks raamat huvi pakkuda teistelegi muusika-, ajaloo- ja kultuurihuvilistele.

Kokkuvõte inglise keeles.

23,90

Tootekood: 116078-Estor Kategooriad: ,

Lisainfo

Mõõtmed 247 × 177 × 12 mm
Autor

Rene Levoll

Ilmumisaasta

2006

Formaat

Kõvakaaneline

Väljaandja

Estorel OÜ

Lehekülgi

134