Vello Salo

Palved ja hommikumõtisklused

Kõvakaaneline

Oma eluaja jooksul paljusid aegu näinud dr. Vello Salo vaatlused ja elukogemus pakuvad täna, mil maailma on vallutanud enneolematu kriis, suurt tuge ja hingekosutust. „Jumal jaotas inimesed nii, et igal rahval oleks oma osa Maast ja oma kaitseingel,” on öelnud isa Vello.

Ivar Tröner on kokku kogunud unustamatu Vello Salo tekstid, mida ta esitas raadio- ja telemõtisklustena. „Ajaliku ja ajatu” saatesarja vaatajale kerkib neid tekste lugedes vaimusilma ette esineja elav nägu, raadio hommikupalvuste kuulajale kostab mälukõrva tema iseloomulik sügav, soe ja veenev hääl.

Viivi Luik ütleb saatesõnas: „Raamatud on need esimesed tunnistajad, kes kinnitavad, et Padre Vello on tõesti olemas olnud.”

Vello Salo (5. nov. 1925–21. apr. 2019) lugu: Koolipoisina Viljandimaalt Lalsist Soome sõtta, Soomest Saksamaale, „Tšehhi põrgust” Rooma, Igavesse Linna. Reaalainete õpingud Fribourgis ja Amsterdamis, teoloogiaõpingud Roomas, Münsteris, Jeruusalemmas. Vatikani Raadio eestikeelsete saadete toimetaja. Ühemehekirjastus „Maarjamaa”. Vana ja Uue Testamendi professor Mosulis, Iraagis. 1976 – teoloogiadoktor. 1976–1991 Vana Testamendi professor Torontos, Kanadas. Alates 1993 – Tartu ja Tallinn. Külalisprofessor Tartu Ülikooli usuteaduskonnas. 2001. aastast kuni surmani Uue Pirita kloostri preester, isa Vello.

16,00

Laost otsas

Tootekood: 990178 Kategooria:

Lisainfo

Mõõtmed 216 × 136 × 18 mm
Autor

Vello Salo

Kirjastus

SE ja JS

Koostaja(d)

Ivar Tröner

Ilmumisaasta

2020

Toimetaja(d)

Anu Saluäär

Lehekülgi

152

Formaat

Kõvakaaneline