Vello Salo

Pühitse meid tõega

Kõvakaaneline

Mõtisklused, jutlused, kõned, loengud.

Vello Salo on öelnud: „Jumal jaotas inimesed nii, et igal rahval oleks oma osa Maast ja oma kaitseingel.”
Raamat „Pühitse meid tõega” on hea seltsiline sügise pimedatel õhtutel, valgustades teed jõuluaega.

520-leheküljeline suurteos hõlmab vaimuliku ja literaadi Vello Salo (1925–2019) mõtisklusi, raadiovestlusi, jutlusi ja loenguid. Siit leiame tema kirjutatud haruldasi esseid, mis kunagi ilmusid kirjastuse „Maarjamaa” väljaandel. Lisaks on raamatus hulgaliselt tekste, mis seni olnud vaid käsikirjades ja jõuavad nüüd esmakordselt avalikkuseni.

Muu hulgas on teoses avaldatud dr. Salo kuulus loeng „Kas eesmärk pühendab abinõu?” Tartu arstidele 8. märtsil 2012, samuti tema loengud armastusest vabade kunstide professorina Tartu Ülikoolis 2011. ja 2012. aastal. Oma viimases ülikooli-loengus 7. mail ütles dr. Salo: „Kuna mina olen optimistiks sündinud, siis mul ei ole valikut: olen optimist ja arvan, et me saame hakkama – et eesti rahvas elab edasi. Ma loodan, et eesti rahvas jääb elama ja võib ka iseseisvalt edasi elada, nagu tänapäevani – ja et me oleme muutusteks suutelised. Inimesed, kel meie rahva saatus südamel on, peaksid tegema kõik neist oleneva, et toimuks ümbersünd, sest „eestlane peab eestlast armastama”.

„Padre Vello näilise lihtsuse maski taga oli varjul hoopis midagi muud. Terviku nägemise võime, oskus orienteeruda nii maistes kui taevastes asjades. Kultuuris.” – Viivi Luik raamatu saatesõnas.

„Vello Salo, päritolult eestlane, oli oma elutarkuse ja pürgimuste poolest Euroopa haritlase eeskuju.” – Ivar Tröner, raamatu koostaja.

27,50

Lisainfo

Mõõtmed 246 × 160 × 38 mm
Autor

Vello Salo

Ilmumisaasta

2021

Formaat

Kõvakaaneline

Kirjastus

SE ja JS

Koostaja(d)

Ivar Tröner

Toimetaja(d)

Anu Saluäär

Lehekülgi

520