Meeli Tankler, Üllas Tankler

Sõnast sõnumiks. Homileetika käsiraamat

Kõvakaaneline

„Muutuvas maailmas on tarvis üha uuesti küsida, kuidas kujundada Piibli aegumatut tähendust just siin ja praegu võimalikult ehedaks ja veenvaks sõnumiks – sõnumiks, mis kuulutab Jumala armastust ja tema kutset kõigile inimestele. Käsiraamat rõhutab kommunikatsiooni tähtsust ja toob esile avaliku kõne põhimõtted. Ometi, selle asemel et piirduda järgnevatel lehekülgedel ütlemisega „nii on“ või „nii peab tegema“, võib avatud hoiakuga lugeja leida siit mõtteid, kuidas oma kuulajaid sisuliselt üllatada, kuidas uuel moel oma sõnumit üles ehitada või olla oma esituses ettearvamatu. Siit leiab materjali edasimõtlemiseks ning uue proovimiseks nii vormi kui ka sisu mõttes. See tähendab, et jutlustaja peaks tulema ikka ja jälle selle raamatu juurde tagasi, sest siit saab inspiratsiooni ja ideid värskeks lähenemiseks tuntud materjalile.“

„Sõnast sõnumiks. Homileetika käsiraamat“ on eelkõige õppematerjal kirikus jutlustajatele, kuid siit leiavad vajalikke juhtnööre kõik kõnesid koostavad ja avalikku esinemist viljelevad inimesed Autoritel on õnnestunud koostada käsiraamat, milles antakse kokkuvõtlikult ja ladusalt ülevaade homileetika olulisematest valdkondadest alates jutluse ajaloost ja teoloogiast kuni selle ettevalmistamise ja ettekandmiseni. Lugemise teeb nauditavaks autorite eruditsioon ja jutlustamiskogemus, samuti rohke näidete ja tsitaatide kasutamine. Eesti kiriklikku maastikku silmas pidades on oluline, et raamat on kasutatav erinevates kristlikes traditsioonides. „Sõnast sõnumiks“ on oodatud õppematerjal teoloogiaüliõpilastele, kuid see on inspiratsiooni ja uute vaatenurkade allikaks ka kõigile kogenud kõnepidajatele.

Meeli ja Üllas Tankler on mõlemad omandanud doktorikraadi (D. Min.) Asbury Teoloogilises Seminaris USA-s. Üllas on olnud Eesti Metodisti Kiriku Pärnu AGAPE koguduse pastor üle kahekümne aasta ja õpetanud homileetikat EMK Teoloogilises Seminaris. Meeli on juhtinud EMK Teoloogilist Seminari rektorina üheksa aastat, olnud praktilise teoloogia õppejõud ja teeninud kirikut jutlustajana.

18,00

Tootekood: 990128 Kategooria:

Lisainfo

Mõõtmed 226 × 156 × 18 mm
Lehekülgi

245

Ilmumisaasta

2019

Kirjastus

Allika

Formaat

Kõvakaaneline

Autor

Meeli Tankler, Üllas Tankler