Derek Prince

Tõotatud maa

Pehmekaaneline
Prohvetlik pilk Iisraeli tulevikku.
Pärast Teise maailmasõja lõppu nihkus poliitilise elu tulipunkt Euroopast ja Põhja-Aafrikast Lähis-Itta. Ka tänapäeval pöörab meedia Lähis-Idale rohkem tähelepanu kui mistahes muule piirkonnale. Siia koondunud vaidlusküsimused ja konfliktid võiksid hetkega süüdata järgmise ülemaailmse tulemöllu, mida saaks nimetada Kolmandaks maailmasõjaks.
Kaks peamist põhjust, mis Lähis-Ida tähtsuse kiirele kasvule kaasa aitavad, on nafta ja Iisrael. Peaaegu kõik maailma arenenud riigid sõltuvad suuremal või vähemal määral Lähis-Ida araabia riikide looduslikest naftavarudest. Seega on naftast saanud rahvusvaheline poliitiline relv, mille abil araabia maad on omandanud ülemaailmse mõjuvõimu, mida nad ei oleks mingil muul viisil kunagi saavutanud.
Veelgi tähendusrikkam on Iisraeli kui iseseisva juudi riigi rajamine. See väike riik, mis alates rajamisest kuni tänase päevani on pidanud taluma lakkamatut vastuseisu ja rünnakuid, muutis põhjalikult kogu Lähis-Ida poliitilist ja sõjalist tasakaalu ning tekitab ekspertidele järjekindlalt peavalu. Olukorra pädevaks hindamiseks tuleks eelkõige arvestada Iisraeli ainulaadse rolliga praegusel hetkel ja tulevikus.
Derek Prince kirjeldab oma raamatus juudi rahva katsumusi ja rännakuid läbi erinevate paikade tagasi tõotatud maale ning kõrvutab neid sündmusi Piibli prohvetlike kirjakohtadega. Vaatamata ajaloo õpingutele parimates ülikoolides, mõistis ta Iisraeli maa ja rahva lugu alles nendega isiklikult kokku puutudes. Tal elas Iisraeli riigi väljakuulutamise murrangulisel ajal Jeruusalemmas, mistõttu tal oli võimalus piibliprohveteeringute täitumisega isiklikult silmitsi seista. Autor peab Iisraeli riigi loomist üheks lähiajaloo tähtsündmuseks ning esitab oma raamatus Iisraeli rolli tõlgendamise võtme, mille ta usub olevat ka võtmeks Lähis-Ida tulevikusündmuste mõistmiseks.

8,50

Tootekood: 151007-DPM Kategooriad: ,

Lisainfo

Mõõtmed 210 × 150 × 10 mm
Autor

Derek Prince

Ilmumisaasta

2015

Formaat

Pehmekaaneline

Väljaandja

Derek Prince'i Kristlik Misjon Eestis

Tõlkija(d)

Helen Haas

Toimetaja(d)

Tiina Eier

Lehekülgi

160