Kyriacos C. Markides

Vaikuse mägi

Kõvakaaneline

Õigeusu vaimsuse otsingul.
„Kyriacos Markidese „Vaikuse mägi“ on võrratu raamat. See on silmiavav ka kõigile neile, kes ei pea ennast kristlaseks,“ kirjutas inglise kirjanik Paul Kingsnorth ühes oma läinud sügise blogipostituses.
Maine’i Ülikooli kauaaegne sotsioloogiaprofessor, eelmisel aastal oma 80-aastast sünnipäeva tähistanud Kyriacos Markides kirjutas 1970-ndate aastate lõpus monograafiat rahvusvahelisest terrorismist. Materjali otsingutel jõuab ta oma kodusaarele Küprosele, kus juhus viib ta kokku aukartust äratava tervendaja, ilmaliku müstiku Daskalosega. „Kogu mu karjäär võttis uue suuna,“ meenutab ta meie intervjuus, „ma otsustasin, et müstikud on terroristidest huvitavamad.“ Monograafia jääb pooleli. Selle asemel kirjutab ta kolm raamatut Daskalosest.
1991. aastal kutsub sõber ta Athosele. „Peale ebausu ja rumalate munkade ei lootnud ma sealt midagi leida. Athosel kohtasin ma aga isa Maximost. See muutis mu elu,“ ütleb ta meie usutluses, „järgnevatel aastatel saab sellest erakordsest ja karismaatilisest Athose mungast mu mentor, õpetaja ja peamine infoallikas kristluse spirituaalsest traditsioonist.“ „Vaikuse mäes“ läheb Markides isa Maximose kannul Küprosele, kuhu viimane oli Athoselt saadetud uut kloostrit asutama. „Vaikuse mägi“ kujutab endast haaravat segu dialoogidest, mõtisklustest, vestlustest ja ekskurssidest nii autori kodusaare, Athose kui ka spirituaalse kristluse ajalukku.“ See raamat on just nimelt silmiavav.
Sari: Tähenduse teejuhid.

38,90

1 laos

Lisainfo

Mõõtmed 220 × 155 × 30 mm
Ilmumisaasta

2024

Formaat

Kõvakaaneline

Kirjastus

Postimehe Kirjastus OÜ

Lehekülgi

333

Autor

Kyriacos C. Markides

Tõlkija(d)

Kristiina Kivil

Toimetaja(d)

Tauri Tölpt