Johannes Paulus II

Elu evangeelium. Evangelium vitae

Kõvakaaneline

Sari: Entsüklika.

ELU EVANGEELIUM – EVANGELIUM VITAE. Ülemkarjane Paavst Johanne Paulus II piiskoppidele, preestritele ja diakonitele, orduinimestele, ilmikkristlastele, ja kõigile hea tahtega inimestele inimeluväärtusest ja puutumatusest.

«Me oleme kutsutud armastama ja austama iga inimese elu ning töötama sihikindlalt ja julgelt nii, et meie ajastu, mida tähistavad liiga paljud surmamärgid, võiks lõpuks tunnistada uue elukultuuri rajamist, mis on tõe ja armastuse kultuuri vili». – Johannes Paulus II.

Evangelium Vitae ehk Elu evangeelium on paavst Johannes Paulus II üks olulisemaid ringkirju, mille ta adresseeris 1995. aastal mitte ainult kristlastele, vaid kõigile hea tahtega inimestele.

See filosoofiliselt fundamentaalne tekst, mis väljendab sügavat inimese ja ühiskonnatunnetust, on kantud suurest murest tänapäeva kultuurilise olukorra pärast, mida iseloomustab paavsti sõnul sügav vastuolu: Just sel ajal, kui pühalikult kuulutatakse inimese võõrandamatuid õigusi ja avalikult kinnitatakse elu väärtust, eitatakse tegelikult või tallatakse jalge alla õigust elada ja seda eriti inimeksistentsi kõige tähtsamatel hetkedel — sünnihetkel ja surmahetkel.

9,50

Tootekood: 178002 Kategooriad: ,

Lisainfo

Mõõtmed 170 × 120 × 20 mm
Ilmumisaasta

2010

Väljaandja

Elukultuuri Instituut

Autor

Johannes Paulus II

Formaat

Kõvakaaneline

Tõlkija(d)

Aive Haljand

Toimetaja(d)

Toomas Vooglaid

Lehekülgi

176