Becky Fischer

Pöördeline 21. sajand koguduse lastetöös

Pehmekaaneline

Üleskutse murrangulisteks muutusteks.

Meie lapsed on loodud imedeks ja tunnustähtedeks! Tihtipeale otsustavad lapsed kogudusest lahkuda juba siis, kui nad on kõigest 10-12 aastased, sest neile tundub pühapäevakool igav. 13-aastaselt leiavad paljud, et teavad juba Piibli ja Jumala kohta kõike, ega näe koguduses edasi käimiseks mõtet. Kas põhjus võib olla selles, et oleme alahinnanud nende vaimulikku potentsiaali ning oleme olnud rahul sellega, et toidame neid ikka ja jälle vaid teada-tuntud piiblilugudega? Kristuse ihu jaoks on saabunud aeg ühiselt ümber hinnata ja määratleda, milline on tõeline jüngreid kasvatav ja teenimistööks ette valmistav lastetöö.

Kui me ei õpeta lastele Jumala Sõna sügavaid tõdesid ega võimalda neil kunagi kogeda Jumala ligiolu, siis anname neile vaid mõistuse teadmisi ilma südame kogemuseta. Anname neile religiooni, pakkumata isiklikku suhet Jumalaga. See jätab aga südame tühjaks ning lapsed hakkavad vaimseid kogemusi otsima mujalt.

Peame mõistma, et hädavajalik on valmistada väikeseid pühasid inimesi teenimistööks ning treenida nende käsi vaimulikuks sõjaks juba nende õrnas eas – siis, kui nad on kõige avatumad ja kui nende nälg Jumalat tundma õppida on veel suur.
Meie päralt on vaid natuke aega, et nende südamed Jumala riigile võita, seega ei saa me jääda ootama sobivamaid aegu.

14,50

Kategooria:

Lisainfo

Mõõtmed 210 × 150 × 18 mm
Tõlkija(d)

Jane Snaith

Autor

Becky Fischer

Ilmumisaasta

2021

Formaat

Pehmekaaneline

Kirjastus

4Pühi Kirjastus

Toimetaja(d)

Anu Bollverk, Külliki Lillemäe, Maret Põld

Lehekülgi

248