Diakoonia ilu

Kõvakaaneline

„Käsiraamat diakoonia kaunidusest laiendab kirikliku diakoonia piire. Tõsi, et diakoonia on suunatud abivajajate abistamisele ning õige diakoonia seisneb isetus teenimises. Aga veel? Peapiiskop Urmas Viilma asetab raamatu eessõnas diakoonia piirid sinna, kus kirik täitab oma Issandalt saadud missiooni: diakooniatöö on ühiskonna poole pööratud kiriku töö. Avo Üprus kinnitab, et diakoonia ongi kiriku ühiskonnatöö. Niisiis seisneb diakoonia selles, et olla koos kirikuga rahva ning olla olemas selle rahva iga liikme jaoks. Diakoonia märgistab kirikut inimeste läheduses.
Diakoonia ilu on kokku pandud lugudest, mida räägivad erinevate valdkondade töötegijad oma kohtumistest inimestega. Kirik oma palverännakul läbi aja satub kokku kõiksuguste elusituatsioonidega. Kirik ei lähe neist mööda. Elu ise mängib kätte pakilised vajadused, millega kirik saab ja peab tegelema. Lood inimestest on ilusad, kui tunda huvi ja südamesse võtta.

Käsiraamatu jutustatud lood on valdkonniti kokku köidetud. Kõige esimene kimp teemasid on seotud perekonnaga. Eestimaalaste perekonnaelu ja pere edenemine on tähtis. Kirik mõtleb perele ning leiab siin oma teenimisvaldkonna – selleks on perekeskused, kodukülastused, üksikvanemate eest hoolitsemine, noored ja lapsed. Teine kimp teemasid annab tunnistust sellest, et kirik ise on perekond ning seda koos kõigi pereprobleemidega. Kolmas teemadekimp on pühendatud muutumise imele – kurjategijast heategijani, lootusetusest Lootuse Külla. Lõpuks antakse teavet selle kohta, kuidas üles ehitada kiriklikke abistamise struktuure, võtta ühendust kohalike omavalitsustega ning töötada projektidega.
Käsiraamatuga Diakoonia ilu tehakse kummardus kiriku töötegijatele, kes tõmbavad laiemaks kiriku piire – see tähendab suurendada Jumala riigi piire sinnamaani, kus kõik on üksteist üles leidnud ja ühendatud Jeesuses Kristuse valitsuse alla, kus on rahu ja ilu.“
Raamatu koostaja, intervjuude autor ning keeletoimetaja on Margit Arndt-Kalju, koostajad Avo Üprus ja Ingmar Kurg.
Kujundaja ja illustraator on Riina Sildvee, fotode autorid Urmas Roos ja Peeter Langovits.

11,50

Tootekood: 990139 Kategooriad: , , , ,

Lisainfo

Mõõtmed 238 × 170 × 22 mm
Ilmumisaasta

2019

Formaat

Kõvakaaneline

Väljaandja

EELK Diakoonia- ja Ühiskonnatöö Sihtasutus

Koostaja(d)

Avo Üprus, Ingmar Kurg, Margit Arndt-Kalju

Toimetaja(d)

Margit Arndt-Kalju

Lehekülgi

235