Südamepuhtuse majad

Pehmekaaneline

Intellektuaalsete erivajadustega inimeste töö kiriku juures.

Raamat kutsub külla kiriku juures tegutsevatesse erivajadusega inimeste keskustesse. Sel rännakul saame tuttavaks südamepuhtuse majade eestvedajate ja nende lugudega ning saame teada, milline on nende majade rõõmsameelsete ja toimekate elanike igapäevaelu.

Võtme pealkirja mõistmiseks annab raamatu avasõna, peapiiskop Urmas Viilma ettekanne septembris toimunud konverentsil ”Intellektipuudega inimesed kogukonnas”, kus ta käsitles kristlikku suhtumist intellektipuudega inimestesse: ”Ligimesearmastuse käsu valguses peame otsima, leidma ja nägema kõigis inimestes nende südamepuhtust. Just sellisena vaatab inimeste peale Jumal, pidades kõiki muid tegureid, nii füüsilisi kui ka vaimseid, teisejärguliseks. See on võti, kuidas me kristlastena peame kõikidesse inimestesse suhtuma.”

EELK Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu kirjeldab igapäevase kirikutöö ja abistamise suhteid: ”See, mida me teeme pühapäeval kirikus, on võimestamine. Nädala sees me elame seda välja, rakendame. Me läheme kirikust välja ega arva, et kogu koguduse elu peaks käima kirikumüüride vahel. Need inimesed, kes meid vajavad, on väljaspool kirikumüüre.”

 

5,90

Tootekood: 990140 Kategooriad: ,

Lisainfo

Mõõtmed 206 × 202 × 4 mm
Koostaja(d)

Margit Arndt-Kalju

Ilmumisaasta

2018

Formaat

Pehmekaaneline

Väljaandja

Eesti Diakoonia

Lehekülgi

47